Sıkça Sorulan Sorular

Merak Edilen Konular

Uzun Dönem Filo Kiralama Hizmeti Sunan Turent Filo ve verilen hizmetler hakkında merak ettikleriniz.

Kontratın bitiş tarihinden 1 hafta önce, iade edilecek aracın bilgisi telefon yoluyla Turen Filo’ya bildirilir. Araç, Turent Filo tarafından yönlendirilen noktaya teslim edilir. Araç iade edilirken; ruhsat, anahtarlar (yedekleriyle birlikte), avadanlıklar, zincir, yangın tüpü, ilk yardım seti teslim edilmelidir.
Kasko ve Karayolları Motorlu Araçlar Zorunlu Mali Sorumluluk Sigorta Poliçe temini ve yenilemeler, Turent Filo tarafından yapılmaktadır. Not : Karayolları Motorlu Araçlar Zorunlu Mali Sorumluluk Sigorta Poliçe yenilemeleri, poliçe başlangıç tarihinden önce müşteri firmanın adresine, Turent Filo tarafından kargo ile gönderilmektedir. Bu sebeple adres değişikliklerinin tarafımıza bildirilmesi büyük önem arz etmektedir.
Trafik yasalarına uyulmamasından doğacak her türlü sorumluluk ve maddi ceza kiracıya aittir. Turent Filo’ya tebliğ edilen cezalar 15 gün içinde indirimli olarak ödenir ve kiracıya yanstılır. Köprü ve otoyol geçişleri (Hgs hizmetleri) Turent Filo tarafından yönetilir. Bu hizmet tamamen bedelsiz olarak Turent Filo müşterilerine sunulmaktadır. Yapılan tüm geçişler her ay düzenli olarak Turent Filo tarafından hazırlanan ekstre ile kiracıya yansıtılır.
Kiralık aracın hasar ve arıza onarımlarının sözleşmede belirtilen süreyi aşması durumunda muadil araç tahsisi yapılır.
Kullanıcılar araç muayenesini kendileri yaptırmakla sorumludur. Muayene işleminden sonra, muayene harç makbuzu Turent Filo’ya gönderilmelidir. Yoğunluğunuzdan dolayı muayeneyi yaptıramadığınız durumda, bu hizmet sizin için ücreti karşılığında tarafımızca yapılmaktadır. Bu hizmetimiz şimdilik sadece İstanbul için geçerlidir. Muayenenin yaptırılmamasından doğabilecek ceza ve sorumluluklar kullanıcıya aittir.

12 ile 36 ay arasında dilediğiniz dönemler için kiralama yapılabilmektedir.

Herhangi adet sınırlaması yoktur, 1 adet ile 100 adet arası araç kiralaması yapılmaktadır.

Kiralama süresi boyunca ödemeler, sabit ödemeli Türk lirası ya da döviz bazında yapılmaktadır. Döviz üzerinden yapılan sözleşmelerde, ödemeler TCMB döviz Efektif Satış kuru referans alınarak her ayın ilk iş günü TL olarak faturalandırılmaktadır. Her ayın 1'inde kesilen faturalar 5 gün içinde ödenmektedir.

Her marka binek araçlar kiralanabilmektedir.

Her marka binek araç tarafımızdan kiralanabilmektedir. Karayolları Taşıma Kanunu gereğince ticari araçlar kiralanamamaktadır.

Turent Filo dan kiralanan tüm araçlarda HGS etiketi mevcuttur. Müşteri kullanımı doğrultusunda her ay düzenli olarak ekstre gönderilir. (Bu hizmet için herhangi bir bedel Turent Filo tarafından yansıtılmamaktadır)

Kilometre sınırlı kiralamalarda daha uygun aylık kira bedeli ile araç kiralamak mümkün olmaktadır. Bu uygulama sayesinde kullanılmayan kilometreler tasarruf edilmesini sağlar.

Tüm Tüzel, Kobi, Şahıs şirketler operasyonel kiralama yapabilir.

Evet dilediğiniz zaman kira süresini uzatabilirsiniz. Müşteri temsilciniz ile görüşerek detayları öğrenebilirsiniz.

Söz konusu araçlara hizmet bedeli ve ilgili vergilerin ödenmesi karşılığında bu tür uygulamalar yapılabilmektedir.

Bakım / onarım giderleri Turent Filo tarafından karşılanmaktadır. Ancak bakım zamanlarının geçirilmesinden ve kullanıcı hatalarından kaynaklanan giderler kiracı sorumluluğundadır.

Motorlu taşıt vergileri Turent Filo tarafından ödenir.

Destek Hattı
Yardıma mı ihtiyacınız var?
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?